Порошенко схвалив закон про збільшення суми та зміну механізму виплати аліментів - Nexum
1314
single,single-post,postid-1314,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Порошенко схвалив закон про збільшення суми та зміну механізму виплати аліментів

poroshenko-1440x974

Порошенко схвалив закон про збільшення суми та зміну механізму виплати аліментів

14:08 12 Июнь in Без категории
0 Comments

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Про це свідчать дані про стан проходження Закону № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання».

Таким чином, відповідно до цього закону, сума аліментів має бути достатньою для гармонійного розвитку дитини.

Крім того зазначається, що спосіб стягнення аліментів визначається тим із батьків, з ким дитина  проживає.

Аліменти, відповідно до закону, є власністю дитини, а розпоряджається ними, виключно для потреб дитини, один з батьків, на чиє ім’я вони надходять.

Одержувач аліментів тепер матиме право звернутися до суду із проханням про стягнення аліментів у сумі  на 1 дитину — 1/4, на 2 дітей — 1/3, на 3 і більше дітей — половини доходу платника, але на суму, що не перевищує 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Також законом передбачено, що випадку звернення до суду у справі додаткових витрат на дитину скасовується судовий збір, а звернення можна буде подавати за місцем проживання позивача.

Також для платників аліментів вводиться пеня у випадку несплати цих витрат.

При тому законом врегульовується виплата аліментів людиною, яка є ФОПом на спрощеній основі, офіційно не працює та людей, які працюють за кордоном.

Такі люди будуть змушені сплатити заборгованість за відсотком від середньої зарплати населеного пункту, де проживає платник.

Автори законопроекту стверджують, що його метою є унеможливити ухилення від сплати аліментів та інших витрат на дитину одним із батьків.

Джерело: Юридичний ресурс «Протокол»

 

Поделиться:


Нет комментариев

Оставить комментарий