ВГСУ: Стягнуто з позивача витрати відповідача на оплату послуг адвоката оскільки відмовлено у задоволенні позову з підстав недоведеності (ВГСУ від 15 лютого 2017р. у справі № 927/676/16) - Nexum
418
single,single-post,postid-418,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
услуги адвоката, услуги юриста,консультация по юридическим вопросам, консультация адвоката

ВГСУ: Стягнуто з позивача витрати відповідача на оплату послуг адвоката оскільки відмовлено у задоволенні позову з підстав недоведеності (ВГСУ від 15 лютого 2017р. у справі № 927/676/16)

19:01 02 Октябрь in Без категории
0 Comments

Фабула судового акту: Коли звертаєшся до суду із позовом, треба бути впевненим у перемозі, бо якщо програєш, окрім твоїх витрат на судовий збір сплачених за подання заяви,  суд може з тебе стягнути і витрати на адвоката понесені відповідачем, щоб від цієї заяви «відбитись». 

Цілком прогресивний підхід, який разом із підвищення ставок судового збору, допоможе припинити практику подання безпідставних позовів за принципом «я тебя по судам затягаю».  

Не вдаючись до опису самої справи скажімо лише, що у задоволенні позову судом було відмовлено з підстав недоведеності позову як у суді першої інстанції, так і суді апеляційної інстанції. В обох випадках суди стягнули с позивача витрати понесені відповідачем на оплату послуг адвоката: 6000,00 грн. за послуги надані в суді першої інстанції та 2000,00 грн. за послуги надані в суді апеляційної інстанції. І це у господарській справі.  

Витрати відповідача на адвоката були підтверджені доказами, а сама: договором про надання адвокатських послуг, платіжними дорученнями про перерахування коштів, актом приймання – передачі послуг. 

Судом застосовано частину 3, ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яка передбачає, що «при встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.» А також ст. 49 ГПК України, згідно якої при відмові у задоволенні позову суми, які підлягають сплаті за послуги адвоката покладаються на позивача.   

Джерело: protokol.com.ua

Поделиться:


Нет комментариев

Оставить комментарий